„Всичко по възможностите на Европейския съюз и на Европейската комисия за проучване и за производство на ваксини беше направено. Това, че имаше наудачи и че някои от производителите са подходили с голяма лъжица към възможностите си, доведе до разклащане на синхрона със снабдяване с ваксини. Важно е всички страни да получават еднакво количество“. Това коментира пред БНР Владимир Кисьов, експерт по европейските въпроси, бивш зам.-министър.
Още: Не пропускайте плажа! Времето утре - 18 юли 2025 г.
Още: КС се произнесе могат ли да се отнемат колите на пияни и дрогирани шофьори
Канцлерът на Австрия Себастиан Курц предположи, че някои членки на Европейския съюз може да са подписали „тайни договори“ с компании производителки на ваксини да получат повече дози от полагащите им се по приетите от Евросъюза правила.
„Ако има предварителни договори, би следвало квотата на тези страни да бъде намалена и количествата да бъдат разпределени към останалите държави. Водят се и икономически войни на полето на снабдяване с ваксини. Затова аз смятам, че атаката срещу „АстраЗенека“ има своето обяснение заради това, че е най-евтината ваксина“, допълни Кисьов в предаването „12+3“.
Още: Идва друг студен фронт, ще става ли за море? Анастасия Стойчева отговори
Още: "Несебър няма да изпадне от ЮНЕСКО": Говори културният министър
Всичко за ваксините следете ТУК.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!