Помощ за пострадалите от наводнението във варненския квартал "Аспарухово" се организира във Фейсбук. Специално за целта е създадена група "Да помогнем на "Аспарухово". В нея само за няколко часа се събраха близо 1000 потребители.
Още: Еднодневната винетка: Тол управлението обясни откога се въвежда и колко ще струва
Още: Кой има имен ден днес, 18 септември 2025 г. Честито!
"Варненци да се обединим и да помогнем на съгражданите си от "Аспарухово", всеки с каквото може", пише на стената на групата нейният създател Калоян Георгиев.
По негово предложение за сборен пункт е избрана една от емблемите на Варна - катедралата "Св. Успение Богородично". "Всеки, желаещ да помогне, може да дойде утре в 10 часа пред козирката, надявам се да се съберем с достатъчно коли и да се предвижим да помогнем на приятели, познати и роднини", пише още Калоян.
В нета вече се сформираха няколко групи с желаещи да помагат.
Още: Психолог: Ние отдавна живеем в едно недоверие към институциите
Още: Най-важните новини за деня: 17 септември 2025 г.
Хората обаче не знаят точно какво да направят, за да бъдат в помощ на нуждаещите се, предаде БЛИЦ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Чехия ни предлага модерни учебни военни самолети L-39
Още: За девети път: Варна протестира в подкрепа на кмета и двамата общински съветници
Засега едва ли идеята да се ходи на мястото на бедствието безконтролно е най-доброто нещо, защото може да доведе до още пострадали, смятат доброволците.