Километрична опашка от тирове на ГКПП "Кардам“

19 юли 2021, 11:28 часа 5079 прочитания 0 коментара

Опашка от над 2 км чакащи за излизане от България тежкотоварни автомобили се е образувала на граничен пункт "Кардам“. За това алармират шофьори, на които преминаването на границата им отнема между 10 и 12 часа, предаде БНР.

Още: Най-важните новини за деня: 1 октомври 2025 г.

Още: Специални опаковки удължават срока на годност на прясната риба в Kaufland

Продължава да е в много лошо състояние и пътят от Генерал Тошево до границата, който в момента е фрезован.

Голяма е натовареността на граничния пункт "Кардам" както от тежкотоварни автомобили, така и от леки коли, а обработката става изключително бавно, заяви международният шофьор и собственик на камион Кольо Колев.

"Аз съм от 5.30 ч. тук, а в момента е 10.10 и съм преместил 100 м. Около 2 км е опашката. Но тия 2 км понякога ги минаваме за 12-13 часа“, допълни той. 

Още: Заради ремонт: Въвеждат временна организация на движение в два участъка от АМ "Тракия"

Още: Гроздан Караджов: Освобождаваме директора на ДАИ, въвеждаме боди камери и ротация на инспектори

За бавната обработка на камионите допринася и проверката за незаконен трафик на хора, която се извършва за превозни средства, идващи от страни, извън ЕС. 

По думите на Кольо Колев заради часовете чакане на границата вместо обичайните десет превоза на седмица сега той успява да направи едва 3-4.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес