Писмо до МС и областния управител на София изпрати Красимир Джамбазов, кандидат за депутат от Демократична България. В него той настоява паркът на резиденция "Бояна" да стане общодостъпен.
Още: Прогноза за времето - 18 август 2025 г. (понеделник)
Още: Трагедия: Откриха телата на мъжа и детето, изчезнали в морето край Слънчев бряг
"В момента възрастните хора и младите семейства с деца нямат каквато и да е възможност да излязат на чист въздух и да се разходят, освен да ходят по тротоарите. Това важи в голяма сила и за жителите на кварталите Манастирски ливади, Княжево, Драгалевци и Симеоново, които също нямат обособени паркови зони. Тези 600 дка от резиденция Бояна, които са занемарени и фактически не са ползвани от никого, но продължават да са строго охраняема зона, биха били прекрасно решение за всички живеещи в гореизброените квартали", написа Джамбазов във Facebook.
Идеята беше изразена в публичното пространство от Светла Ваташка, председател на сдружение "За Бояна". Тя смята, че е време боянчани да имат най-сетне свой парк.
Още: Млад мъж загина в района на връх Мусала
Още: "Трябва ни нова техника за гасене на пожари": Говори главен комисар Николай Николов
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Не се грижи за бездомните животни: Жена осъди Община Лесичово
Още: Все повече мотористи загиват на пътя. Искат по-висока максимална скорост за повече безопасност