Над 36% ръст на пътниците на летище София през май

19 юни 2017, 10:11 часа • 878 | прочитания

Общо 559 542 са преминалите пътници през летище София в петия месец от годината, което е ръст от 36,4% спрямо същия период на предходната, съобщиха от летището.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Пътувалите по международни редовни линии са се увеличили с 35%, а ръстът по вътрешни линии е повече от 2 пъти спрямо миналата година или 23 973 души. Увеличение от 5% отбелязват и пътувалите с чартърните полети с 8 387 превозени пътници.

През май кацналите и излетели самолети са 5 043, което е ръст от 13,4% спрямо същия месец на предходната година. Сравнявайки с показателите от май 2016 г. се наблюдава увеличение на самолетодвиженията по вътрешните маршрути с 43% и със 17% по международни редовни линии.

Обработените товарни и пощенски пратки за периода са общо 1 944 тона или 32,5% повече от предходната година.

Още: Нови цени на винетките от днес

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес