Събрали сме се да почетем празника на буквите и знанието, на просветата и културата. Повече от век на тази дата споменаваме светите братя Кирил и Методий, които почитаме като светци.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Това каза президентът Румен Радев в словото си по повод 24 май - Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост, предаде БГНЕС.
Но ако искаме децата да растат с познание и просвета, трябва да се борим с невежеството, каза държавният глава. Това започва с правописа - той е първият урок по демокрация, каза още Радев. Той подчерта, че най-важната стъпка е свободата на духа. Нея никой не я дава даром. Тя се отвоюва, каза Радев.
Пред националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ бе отслужен тържествен водосвет от Негово Преосвещенство Мелнишкия епископ Герасим, главен секретар на Светия Синод.
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София