Бившият италиански премиер Силвио Берлускони разгневи мнозина членове на левицата с коментарите си в защита на фашисткия военен диктатор Бенито Мусолини по време на церемония, почитаща паметта на жертвите на Холокоста, предаде БГНЕС.
Още: Прогноза за времето - 16 септември 2025 г. (вторник)
Още: Най-важните новини за деня: 15 септември 2025 г.
По време на речта си в Милано бившият премиер обяви, че Мусолини сбъркал като последвал примера на нацистка Германия с антисемитските закони. Но побърза да изтъкне, че диктаторът бил добър лидер в други аспекти.
"Трудно е да се поставиш на мястото на хората, които са вземали решенията по онова време", заяви Берлускони.
"Очевидно е, че правителството тогава предпочело да се съюзи с Хитлеристка Германия, вместо да й се противопоставя, от страх, че военната мощ на Берлин може да доведе до крайна победа".
Още: Митрофанова за руските дронове над Полша и Румъния: "Това е планирана провокация"
Още: Добрите хранителни навици започват със свежите плодове и зеленчуци в Kaufland
"Като част от този съюз сме били натоварвани с различни ангажименти, включително да се борим и изтребваме евреи. Расистките закони са най-големият грях на Мусолини, но пък той се справял добре в много други отношения", допълни лидерът.
Редактор: Десислава Ушатова
Още: Утре в участък от АМ “Тракия“ ще се шофира в изпреварващата лента