Учителските заплати ще бъдат увеличени с 15% от есента. Заделените средства от бюджета са 330 млн. лева.
Още: След 4 години „Книги за смет“ се завръща в Кюстендил на 18 май
Още: Край на фалшивите арбитражи и "съдилища в гаражи": Правосъдният министър обяви ключови промени
Минималната стартова заплата ще се увеличи от 660 на 759 лева. Старши учителите и възпитателите ще получават 790 лева. А главните учители и възпитатели - 836 лева. Сектор „Образование“ ще получи и още 180 млн. лева за разходи, програми и стипендии.
100 млн. лева допълнително ще бъдат отделени за увеличение на заплатите и на военнослужещите. Възнагражденията им ще бъдат увеличени с 10-11%. Войниците и сержантите ще получат около 70 лева повече, а офицерите - около 90 лева, предаде Фокус.
55 млн. лева са предвидени за увеличение на заплатите на пожарникарите и полицаите през 2018 година. Увеличението на заплатите в сектора ще бъде диференцирано и ще се отнася най-вече за служителите с полицейски правомощия.
Още: "Средствата не следват партийното управление": Кабинетът одобри парите за проекти на общините
Заплатите на служителите ще бъдат увеличени с 1-15%.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 2 000 лв. само с едно теглене на банкоматите на EasyPay
Още: Министър на туризма представи хоризонтите на туризма ни на World Tourism Forum 2025