Председателят на СОС Георги Георгиев подкрепи кампанията "Мечта за дете". Част от нея бе изложба на 12 фотографии на бебета, която бе подредена във фоайето на залата, в която се провеждат сесите на общинския съвет.
Още: "Не бива "Топлофикация" да остава машина за дългове": Кметът на София очерта целите пред дружеството
Още: Химн в понеделник и спорт всяка сутрин – нова инициатива от кмета на София
"Заедно със съветници от различни политически групи закупихме фотографии, за да насърчим инициативата, която е под патронажа на зам.-кмета Албена Атанасова , за повече информираност и подкрепа на жените с репродуктивни проблеми", каза Георгиев.
На днешното заседание беше одобрено и предложението на зам.-кмета Дончо Барбалов и общински съветници Столична община да може да финансира вече до два опита на всяко семейство, което участва в Програмата за инвитро процедури с донорски яйцеклетки.
"30 бебета - 12 момичета и 18 момчета са родени до момента в София, благодарение на програмата. Още 12 двойки в момента са в очакване на станат родители с помощта на общинската програма", съобщи председателят на СОС.
Още: София ще ползва изкуствен интелект за прозрачни обществени поръчки
Още: Заради ремонта на „Топлофикация София“ в "Дружба 2": Омбудсманът сезира парламента
ОЩЕ: Председателят на СОС: Кабинетът поиска да вдигнем цената на билетите
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Не само "Топлофикация София" е директно "виновна" за топлата вода и парното в "Дружба 2"