Лейкърс с четвърта поредна победа в седмицата преди празниците

7299

Отборът на „Лос Анджелис Лейкърс” записа четвърта поредна победа в НБА и вече е само на един успех разстояние от това да изравни баланса си победи – загуби. В момента той е 13 на 14. „Голдън Стейт” пък на пето място в Западната конференция с баланс 18 победи и 10 загуби, но записаха 18-та загуба в последните 19 мача с „Лос Анджелис”.

„Лейкърс” успяха да вземат победа при гостуването на „Голдън Стейт Уориърс” със 118:115 след продължение. Голямата новина за езерняците беше завръщането на новия им плеймейкър Стив Неш, който влезе в игра след като пропусна 24 мача.

Оклахома загуби за пръв път от 12 мача насам

„Минесота Тимбърулвс” се превърна в черната котка за отбор номер едно в НБА до момента – „Оклахома Тъндър&rdquo...

Неш дори започна като титуляр, записвайки 12 точки и 9 асистенции, като вкара и последния кош в срещата, който подпечата победата на неговия отбор. За победителите най-резултатен отново беше Кобе Брайънт – с 34 точки.

Решаващ момент за победата на „Лос Анджелис” беше серията от 21:8 точки в началото на четвъртата част. Въпреки това „Уориръс” се добраха до продължение – заслужено, още повече че спечелиха първите три четвърти на мача. За тях гардът Джарет Джак вкара най-много точки – 29.

Редактор: Ивайло Петров