Лош старт за България, Пиронкова и Гришо със загуби на "Хопман Къп"

6655

Първото българско участие на турнира по тенис за смесени отбори “Хопман Къп” започна със загуба. Цветана Пиронкова и Григор Димитров записаха поражение на сингъл от Петра Квитова и Томаш Бердих. Така мачът на двойки е без значение и страната ни записа поражение в сблъсъка с Чехия, предаде БЛИЦ.

В първия мач тази нощ Пиронкова падна от шампионката от “Уимбълдън” с 4:6, 2:6. Мачът продължи 75 минути и желанието на Цвети не й помогна срещу мощните удари на Квитова. За нашето момиче това е четвърто поражение от четири мача срещу тази съперничка.

При мъжете мачът беше по-равностоен, като Гришо взе сет на номер 6 в света. Бердих спечели двубоя с 6:4, 6:7, 6:3. Както е известно, първата голяма победа на българина е именно срещу чеха през 2009 година в Ротердам с 2:1 сета. Този път Томаш си бе взел поука и от началото засипа нашето момче с мощни удари и силни сервиси. Във втората част родният талант стигна до тайбрек и дори го спечели, но силите му стигнаха само за това.

По-късно е срещата на двойки, която е без значение. Българите имат един ден почивка, а на 4 януари рано сутринта играят с Дания. Пиронкова излиза срещу номер 1 в света Каролине Возняцки, а Димитров ще мери сили с младия Фредерик Нилсен.