Григор Димитров си тръгна безславно от US Open 2017

8174

Крайно разочароващо първата ни ракета при мъжете Григор Димитров приключи участието си на тазгодишния US Open още във втори кръг. Димитров беше неприятно сюрпризиран от младия руски талант Андрей Рубльов, който го победи в три сета – 7:5, 7:6 (3), 6:3.

Мачът започна отлично за Димитров, който се представяше страхотно на сервис и успя да пробие още в четвъртия гейм, възползвайки се от разпиляната игра на Рубльов от форхенд. Руснакът, обаче, не се стресна и постепенно започна да намира ритъма си, като точно с форхенд поставяше в мат Григор, който започна да става твърде пасивен и забрави да разнообразява играта със сечени удари, както правеше в началото на сета. Логично дойде и обратът – до 7:5 за Рубльов, а особено лошо беше, че Димитров завърши сета със 71% първи сервис срещу само 56% на руснака и въпреки това не спечели частта.

Григор Димитров искал среща с Джони Деп

Григор Димитров стана част от предаването "15-love" преди старта на US Open. В него той трябваше да отговори на 15 бързи въпроса свърза...

Вторият сет отново се разви с обрат в полза на Рубльов – Григор го проби пак в четвъртия гейм, този път чак на петата точка за пробив, но руснакът върна пробива в седмия гейм и в крайна сметка сетът беше решен в тайбрек. Там Димитров се провали с гръм и трясък, печелейки само 1 точка на свой сервис и губейки дългия гейм с 3:7 точки.

Провалът в тайбрека съвсем свали гарда на Григор, който беше пробит след серия от грешки за 3:1 в третия сет. Това беше окончателният край и макар Димитров да се спаси от втори пробив, не направи нищо на сервис на Рубльов в този сет и го загуби с 3:6.