Кутровски се бори мъжки, но загуби с 2:3 от Ниеминен

14603

В изключителна драма се превърна решаващия мач между първите ракети на България и Финландия, но в крайна сметка далеч по-опитния Ярко Ниеминен успя да измъкне победата срещу Димитър Кутровски с 3:2 сета (4:6, 6:1, 2:6, 6:4, 6:3) и така загубихме за втори пореден път срещу скандинавците за Купа Дейвис. Сега ще се наложи да играем за оставане във втора Евроафриканска зона, като противник ще е или Гърция, или Босна и Херцеговина, като със сигурност сме гости.

В първия сет Кутровски проби в ключовия седми гейм, а за финал на сета българинът спаси два шанса за пробив и затвори частта. Финландецът обаче продължи с натиска и взе убедително втория сет, а в третия Кутровски спечели пет поредни гейма след като изоставаше с 1:2 и пробив, но за съжаление в следващите два сета Ниеминен тръгваше с ранен пробив аванс и го задържаше до края, макар в петата част Кутровски да имаше шанс да върне пробива, но без успех.

Загубихме ключовия двубой на двойки с Финландия

Отборът на България загуби ключовият мач на двойки в сблъсъка с Финландия от Купа Дейвис с 3:1 сета (3:6, 2:6, 6:3, 2:6) и така шансове...