Силен старт за Григор в Синсинати

2922
Снимка: Guliver/GettyImages

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров постигна убедителна победа срещу Фелисиано Лопес в Синсинати с 7:6(5), 6:4. Българинът не остави никакви съмнения, че точно той бе по-класният на корта и благодарение на силната си игра се класира за третия кръг на турнира. Григор ще срещне победителя от битката между Хуан Мартин дел Потро и Мичел Крюгер

Доста завързан бе първия сет, който завърши без пробиви. По-уверената игра на Гришо обаче му помогна в тайбрека да спечели частта. Българинът завърши сета без двойна грешка, за разлика от Лопес, който направи две. Статистиката при асовете също е по-добра за Григор - 7 за него и 5 за съперника му. Още в третия гейм Григор се измъкна от доста деликатна ситуация. Българинът допусна първи шанс за пробив в този гейм при 30:40, но се спаси благодарение на силния си сервис. Най-дългият гейм бе осмият, в който Григор имаше три възможности за пробив, но Лопес измъкна подаването си. След няколко последвали гейма на 0 се стигна до тайбрейк. Григор стигна до мини пробив, след като Лопес прати топката в аут и Григор дръпна с 2:0. Точно той се оказа ключов, тъй като успя да запази преднината си докрая. Григор стигна до три сетбола, като първите две бяха спасени от Лопес, но при своя сервис Гришо не сбърка и затвори сета.

Федерер се отказа от участие в турнира в Синсинати

Роджър Федерер се оттегли от участие в започващия Мастърс турнир в Синсинати, съобщи AFP. Това от своя страна автоматично означава, ...

Вторият започна мечтано за Григор, като още в третия гейм направи пробив и то без Лопес да спечели точка. Първият по-слаб гейм за Григор бе шестият, в който допусна и първата си двойна грешка. Въпреки това Димитров не допусна пробив и с десетия си ас спаси подаването си.

Ранният пробив бе достатъчен за българина, който не допусна изненади до края на срещата. При последния гейм при 5:4, Григор се възползва от третата си възможност за мачбол и заслужено се поздрави с успеха.

Повече подробности и всичко интересно от света на тениса четете в Sportlive.bg.