"Палач" на Гришо и контузия отказаха Алекс Лазаров в дебюта му в ATP 500

1663
Снимка: Getty Images/Gulliver

Българският тенисист Александър Лазаров отпадна в първия кръг на основната схема на силния турнир от сериите ATP 500 в Дубай. Четвъртата ракета на България се отказа във втория сет в двубоя срещу казахстанеца Александър Бублик, след като загуби първата част с 1-6 и изостана във втората с 0-1.

Лазаров е едва вторият български тенисист, който успява да влезе в основната схема на турнир на ниво ATP 500. До момента само Григор Димитров е имал възможността да участва в турнири от такъв ранг. Алекс загуби на турнира в Дубай от тенисиста, който нанесе последната загуба на Гришо - Бублик.

ОЩЕ: "Най-лудият мач": Крампирал американец от руски произход отказа Григор (ВИДЕО)

Младият българин изпитваше физическо неразположение, което го принуди да се откаже в началото на втория сет. Лазаров не успя да разгърне играта и през първия сет, когато Бублик тотално доминираше и даде само един гейм на съперника си. В началото на втората част дойде и отказването на Лазаров, който се оттегли след едва 25 минути на корта.

Александър Лазаров влезе с "уайлд кард" в квалификациите на турнира в Дубай и успя да стигне до основната схема на турнира. Това само по себе си е изключителен успех за българина, който се нарежда 301-ви в световната ранглиста. По-напред от него в ранглистата на ATP са още двама българи, освен Григор.

Припомняме, че в жребия за основната схема Лазаров се размина с мач срещу Новак Джокович или Даниил Медведев.