Пуй е на първи полуфинал от Големия шлем след триумф над Раонич в Австралия

2089

Лука Пуй се класира за първи път в кариерата си на полуфинал от Големия шлем, след като надигра в четири сета Милош Раонич на Откритото първенство на Австралия по тенис – 7-6 (4), 6-3, 6-7 (2), 6-4.

Двубоят започна по-добре за канадеца, който проби подаването на френския си съперник и сервираше за сета в откриващия сет при 5-3 в своя полза.

Серина Уилямс надви Симона Халеп в Австралия, Пуй се справи с Чорич

Американката Серина Уилямс продължи похода си към рекордна 24-та титла от Големия шлем, след като победи световната номер 1 Симона Хале...

Тогава обаче 24-годишният Пуй показа чудесна игра и не само върна пробива, но успя да поведе в сетовете след тайбрек, спечелен на четири точки.

Окрилен от обрата в първата част, Пуй продължи да натиска 28-годишния Раонич, чийто проблеми на сервис бяха очевидни. Французинът се възползва от това и се доближи само на сет от крайния успех.

В третата част канадецът подобри представянето си и след отличен тайбрек, в който поведе с 6-0 точки, намали изоставането си. В четвъртия сет обаче Пуй направи решителен пробив при 5-4, с което затвори и мача.

Така Пуй е на първи полуфинал на турнир от Големия шлем, като предишните му най-добри постижения бяха четвъртфиналите на Уимбълдън и US Open през 2016.

Основни фаворити отпаднаха от Australian Open, Раонич и Циципас впечатляват

Канадецът Милош Раонич продължи със страхотното си представяне и се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като победи чет...

Освен това французинът победи за първи път Раонич в кариерата си, след като бе загубил предишните три сблъсъка, без да спечели сет.

В спор за място на финала в горната половина той чака победителя от мача между световния номер 1 Новак Джокович и Кей Нишикори.