Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в присъствието на генералния секретар на НАТО Марк Рюте, който е на посещение в Белия дом, че страните от алианса "са предали" САЩ по време на войната срещу Иран, предаде Франс прес.
Още: Исторически вот: Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
"Ако на този пост (генерален секретар на НАТО - бел. ред.) беше някой друг, днес дори нямаше да имаме среща, за да бъда честен с вас, защото бяхме изоставени", каза Тръмп, който след това насочи критиките си към Испания, като същевременно разкритикува Италия, Великобритания, Германия и Франция.
Още: Тръмп се извъртя как ще дава замразени пари на Иран
Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.