"Бяхме изоставени": Тръмп за пореден път критикува НАТО заради Иран

25 юни 2026, 0:48 часа 770 прочитания 0 коментара

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в присъствието на генералния секретар на НАТО Марк Рюте, който е на посещение в Белия дом, че страните от алианса "са предали" САЩ по време на войната срещу Иран, предаде Франс прес. 

Още: Исторически вот: Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

"Ако на този пост (генерален секретар на НАТО - бел. ред.) беше някой друг, днес дори нямаше да имаме среща, за да бъда честен с вас, защото бяхме изоставени", каза Тръмп, който след това насочи критиките си към Испания, като същевременно разкритикува Италия, Великобритания, Германия и Франция. 

Още: Тръмп се извъртя как ще дава замразени пари на Иран

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Новините днес