Премиерът на Канада Джъстин Трюдо каза, че страната е оставила най-лошото от епидемията от коронавирус зад гърба си, информира БГНЕС, позовавайки се на Reuters.
Още: И Камарата на представителите прие "Големия красив закон" на Тръмп
Още: Тръмп поиска бърз мир, Путин не отстъпва от целите си, пак говори за "причините за конфликта"
"След много тежка пролет, продължаваме да се движим в правилната посока", каза Трюдо на дневната си пресконференция за вируса.
Тези думи идват на фона на осезаемото завръщане на коронавируса при съседите от Съединените американски щати.
"Ситуацията в САЩ ни кара да внимаваме. Въпреки че отваряме икономиката си, трябва да останем бдителни", заяви Трюдо.
Още: 14 милиона са застрашени от смърт след закриването на USAID
Още: Стрелба пред ресторант в Чикаго, има много ранени
Канада и САЩ забраниха пътуванията помежду им, като изключение се прави само за пресичания на границата от ключово значение. Мярката е в сила до 21 юли.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Путин ще стане още по-непреклонен": Политици и експерти зоват Тръмп да не спира помощта за Украйна
Към днешна дата, Канада регистрира 8566 починали от коронавируса и 103 918 случая, от които 67 178 оздравели. Страната обяви икономически пакет в размер на 117 милиарда щатски долара за подпомагане на засегнатите от пандемията граждани и фирми.
Още: "Хем втори рекорд по случаи на коронавирус за ден в България, хем по-ниска заразяемост"