Помпео: Русия е безполезна за САЩ

24 септември 2018, 19:15 часа • 4610 | прочитания

Държавният секретар на Съединените американски щати Майкъл Помпео, в интервю за телевизия Ен Би Си, заяви, че Русия се е оказала безполезна за САЩ по въпросите за Украйна и Сирия.

Още: Тръмп потвърди: Иран ни предупреди преди атаката, няма пострадали

Още: Тръмп отговори на Медведев за ядреното оръжие, напомни за ядрените подводници на САЩ и "Томахоук"

"От тях нямаше полза нито в Украйна, нито в Сирия. И това е много печално… все пак съществуват и сфери, където интересите ни съвпадат", смята Помпео, който очевидно има предвид противодействието срещу тероризма.

В същото време външният министър на САЩ отбеляза, че ценностите на Вашингтон и Москва "съществено се различават".

Ръководителят на руската дипломация Сергей Лавров в началото на септември заяви, че Съединените щати възнамеряват да създадат на руско-украинската граница опасен дразните. Той разкритикува политиката на Вашингтон към Киев и отбеляза, че САЩ доставят на Украйна боеприпаси и оръжие.

Още: САЩ под "топлинен купол", очакват се адски жеги

Още: Не на войната: Протести срещу Тръмп в САЩ след ударите по Иран (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес