Група руски хакери се опитаха да хакнат имейл акаунти на Демократическата партия в Калифорния и Индиана, както и мозъчни тръстове във Вашингтон и Ню Йорк. Това съобщава "Ройтерс", цитирана от "Новая газета".
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="ru" dir="ltr">Российские хакеры, обвиняемые во вмешательстве в президентские выборы в США в 2016 году, попыталась взломать почтовые аккаунты Демократической партии в Калифорнии и Индиане при помощи фишинговых электронных писем.<a href="https://t.co/iv8ZH75NNl">https://t.co/iv8ZH75NNl</a></p>— Новая Газета (@novaya_gazeta) <a href="https://twitter.com/novaya_gazeta/status/1322227595384147968?ref_src=twsrc%5Etfw">October 30, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Хакерите са същите, които бяха обвинени в намеса в президентските избори в САЩ през 2016 г. Според агенцията групата Fancy Bear е участвала и в летните атаки срещу демократични акаунти. Нападателите са изпращали фишинг имейли, маскирани като пощенски списъци от Microsoft.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)
Атаката е била насочена към Съвета по външни отношения, Центъра за американски прогрес и Фондация Карнеги. Организациите заявиха, че всички опити за хакерство са предотвратени.
Демократическата партия в Индиана заяви, че не е знаела за успешните атаки срещу техните акаунти, докато Калифорния потвърждава, че е имало опити за пробив, но не назовава Fancy Bear.
"Ройтерс" припомня, че през септември Microsoft обяви участието на групата Fancy Bear в опити за хакване на над 200 организации, много от които са свързани с предстоящите президентски избори в САЩ.
Останалите атаки на Fancy Bear през 2020 г. включват Съвета за външни отношения (CFR), Фондация Карнеги във Вашингтон и Центъра за стратегически и международни изследвания (CSIS). Говорител на CSIS отрече хакерската атака.