САЩ ще изпратят на Украйна още една ракетна система "Пейтриът", предаде БТА.
Още: След Путин Тръмп се обади и на Ердоган. Какво си казаха
Още: Шамар за Нетаняху: Тръмп се разграничи от атаката на Израел срещу Иран (ВИДЕА И СНИМКА)
Още: Киев: Търсим възможност на втората среща на върха да поканим представител на Русия
Байдън е одобрил решението
Длъжностните лица заявиха, че президентът на САЩ Джо Байдън е одобрил решението. Това ще бъде втората система „Пейтриът“, която САЩ предоставят на Украйна.
Други съюзници, включително Германия, също са предоставили на Украйна системи за противовъздушна отбрана, както и боеприпаси за тях. Двамата американски служители са говорили при условие за анонимност, тъй като решението не е било обявено публично. Още: Зеленски инспектира в Германия поредния "Пейтриът", който ще получи Киев (СНИМКИ)
Още: Нетаняху: Иран два пъти се опита да убие Тръмп (ВИДЕО)
На този фон стана ясно, че Нидерландия ще допринесе с 1 радар AN/MPQ-53/65 и 3 пускови установки за комплектоване на пълна батарея Patriot. Това беше обявено от все още действащия нидерландски премиер Марк Рюте.
Украйна иска още Patriot
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Атентати срещу демократи в САЩ: Фалшив полицай действа по списък, вицето на Харис е бил цел (ВИДЕО)
Още: Бедствие в САЩ: Загинали и изчезнали след внезапно наводнение (ВИДЕО)
Украинският президент Володимир Зеленски поиска миналия месец допълнителни системи "Пейтриът" с аргумента, че те ще помогнат на силите му срещу близо 3000 бомби, които по думите му всеки месец Русия изстрелва по украинска територия.
Зеленски каза, че Украйна се нуждае спешно от още 7 системи "Пейтриът".
Още: Числото руски войници, които трябва да умрат, за да се огъне Путин: Украинска оценка
Още: Тръмп май няма да остави наследство на "миротворец и обединител", съюзниците му не подкрепят Израел
Още: Тръмп с пореден рязък завой: Няма да депортира мигранти от няколко сектора