Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е недоволен от присъствието на радикални демократи в ръководството на въоръжените сили на САЩ. Това мнение той изрази по „Fox News“, съобщава ТАСС.
Още: САЩ настояват боевете в Сирия да спрат
Още: САЩ наложиха ограничения на полетите от Мексико
Тръмп заяви, че пламенните поддръжници на Демократическата партия на САЩ и действащият президент Джо Байдън „унищожават страната“. "Това се случва както на границата, така и по отношение на престъпността. Има много примери за това във въоръжените сили", каза републиканецът.
"Погледнете нашите военни лидери. Те са "събудени". Тръмп използва думата „събуден“, която се отнася за поддръжниците на либерална политическа и социална програма, главно противници на дискриминацията на една или друга основа.
Имаме „събудени" командири, продължи той. Фокусирайте се върху онези аспекти на въоръжените сили, които са им присъщи - защитата на страната ни от много мощни държави като Русия, Китай и други, които очевидно не ни харесват“.
Още: Директорът с извънбрачна връзка от концерта на Coldplay подаде оставка
Още: Писал ли е неприлична бележка до Епстийн? Тръмп завежда дело за клевета
Източник/ БГНЕС
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Автомобил се вряза в тълпа в Холивуд, над 20 души са ранени
Още: FT: Ето какъв е минималният праг на митата, които Тръмп иска от ЕС