Тръмп: Новината за ваксината срещу COVID-19 беше забавена умишлено

10 ноември 2020, 12:47 часа 3381 прочитания

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че новината за ефективността на ваксината срещу COVID-19 е публикувана след президентските избори, само за да не спечели.

Още: Предсмъртното писмо на Джефри Епстийн: Две изречения, които смразяват кръвта

Още: Мъск имаше фиксация към Тръмп, истинска обсесия: Разкрития на началника на кабинета в Белия дом

Федералната агенция по лекарствата трябваше да обяви по-рано не по политически причини, а за да бъдат спасени човешки животи, написа Тръмп в Twitter.

В поредица от туитове Тръмп написа, че Американската агенция за лекарствата и Демократическата партия изчакаха пет дни, за да обявят ефективността на ваксината, защото не искали той да спечели благодарение на ваксината.

"Ако Байдън беше президент, нямаше да има ваксина още четири години, нито Федералната агенция по лекарствата би я одобрила толкова бързо." „Бюрокрацията би унищожила милиони животи“, пише Тръмп.

Още: Пациент в САЩ почина от белодробна чума

Още: "Нещо ще се случи": Тръмп след руския удар по родилен дом в Харков (ВИДЕО)

Той също така обвини медиите, че "прогнозират резултатите от изборите" и че това е намеса в изборите и би трябвало да носят отговорност за това.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес