Тръмп вече не смята за нужно да държи пресконференции за COVID-19

26 април 2020, 16:35 часа • 2628 | прочитания

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че вече не си струва да се обръща към журналистите относно пандемията от новия коронавирус. Той написа това в Twitter, след като предизвика спорове в световен мащаб с изявлението, че COVID-19 трябва да се третира с дезинфектанти.

Още: Тъкър Карлсън набеди Зеленски за убиец, Украйна отговори: Искаше да си в ЦРУ, но не ти стигна IQ (ВИДЕО)

Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят

"За какво са нужни пресконференциите на Белия дом, когато медиите са ориентирани да задават враждебни въпроси и след това отказват да кажат истината или точните факти. Те имат много пресконференции, а американският народ няма нищо друго освен фалшиви новини. Ето защо не си струва да го правя“, написа Тръмп.

В четвъртък Тръмп каза, че инжектирането на дезинфектант като изопропилов алкохол в тялото може да убие новия коронавирус и също предложи да се облъчи тялото на пациента с UV лъчи. На самата пресконференция лекарите оспориха съвета на Тръмп, припомня БГНЕС. Директорът на американския Институт за обществено здраве в щата Илинойс Нгоки Езике заяви, че през последните два дни има значително увеличение на отравянията с дезинфекция. "Инжектирането и смъркането на почистващи препарати е опасно. Не го препоръчваме, може да е смъртоносно", каза д-р Езике.

Вижте още:

Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)

Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Росита Илкова
Росита Илкова Отговорен редактор
Новините днес