Белият дом заяви, че се надява Израел и Хамас да преодолеят оставащите различия в преговорите си за прекратяване на огъня.
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
"Внимателната оценка на позициите на двете страни предполага, че те би трябвало да могат да затворят оставащите пропуски, и ние ще направим всичко възможно, за да подкрепим този процес", заяви говорителят на Съвета за национална сигурност Джон Кърби.
Той каза, че фактът, че Израел, Катар и шефът на ЦРУ Бил Бърнс ще присъстват на преговорите в Кайро, показва, че преговорите са в напреднал стадий.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Още: ООН за затварянето на граничния пункт Рафах: Газа има гориво само за един ден
„Надяваме се на новини много скоро, но би било глупаво да се прогнозира кога преговорите могат да дадат резултат“, заяви говорителят, цитиран от БГНЕС.
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Междувременно Израел разговаря с Вашингтон относно военната си операция в Рафах в южната част на Газа. Това се случи след като израелски танкове поеха контрола над главния пропускателен пункт с Египет.
Още: Примирие в Газа: Предложението, с което "Хамас" се съгласи
Всичко за войната в Израел на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)
"Това, което ни беше казано от нашите израелски колеги, е, че тази операция снощи е била ограничена и е имала за цел да прекъсне възможността на Хамас да внася контрабандно оръжие в Газа", каза Кърби.
„Израелската операция е била с ограничен обхват, мащаб и продължителност", добави той.
Още: "Хамас" прие предложение за спиране на огъня, Израел одобри военна операция в Рафах