Днес Върховният съд на САЩ блокира решение на президента Джо Байдън за задължително ваксиниране или тестване на персонала в големите предприятия на американска територия, предаде БГНЕС.
Още: Земетресение от 5,7 по Рихтер разлюля Колумбия
Още: Бербок: Миротворци на ООН може да помогнат за мира в Украйна
С разделено решение върховната съдебна инстанция на страната все пак разреши да се изпълни решението за задължителна ваксинация срещу Covid-19 за здравните работници във федералните учреждения.
Байдън заяви, че е "разочарован" от решението на Върховния съд, с което се отменя решението му средните и големите предприятия задължително да ваксинират или тестват служителите си за коронавирус.
"Разочарован съм, че Върховният съд реши да блокира здравомислещи животоспасяващи изисквания за служителите в големите предприятия и бизнеси, които бяха основани точно както на науката, така и на закона", каза Байдън в изявление.
Още: Блестящ ученик и мормон: Кой е убиецът на Чарли Кърк?
Още: Тръмп към страните от НАТО: Не купувайте руски петрол и войната ще приключи бързо
Той призова работодателите да "постъпят правилно, за да защитят здравето и икономиката на американците".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: САЩ натискат Г-7 да конфискуват замразените руски активи в полза на Украйна
Още: Успокояване на съюзниците: САЩ обещават да защитават територията на НАТО
През декември Сенатът на САЩ отхвърли наложеното от президента Джо Байдън задължително ваксиниране срещу Covid-19 в частни фирми с над 100 служители.