От Европейската комисия са изпратили писмо до Google с предупреждение компанията да наблюдава и предотвратява разпространението на свързана с терористичната групировка "Хамас" дезинформация и незаконно съдържание в YouTube.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Оттам напомнят на корпорацията за законодателството на ЕС относно модерирането на съдържание. Според Закона за цифровите услуги се изисква незабавно премахване на незаконно съдържание, идентифицирано от потребителите и правоприлагащите органи като подбуждане към насилие или пропаганда на терористични организации, пише Politico.
Такива предупреждения вече получиха и изпълнителните директори на Meta и TikTok Марк Зукърбърг и Шоу Зи Чу, както и Илон Мъск, собственик на X (бившия Twitter).
ОЩЕ: ЕС към Мъск: В "X" се разпространява дезинформация след атаката на Хамас
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
От пресслужбата на YouTube вече отговориха, че екипът им е премахнал до момента хиляди подобни видеоклипове. „Нашият екип работи денонощно, за да наблюдава злонамерени кадри и да остане бдителен, за да предприеме бързо действия при появата на видеоклипове и предавания на живо, когато е необходимо“, казаха от компанията.
Всичко за войната в Израел на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Неспазването на закона може да доведе до глоби до 6% от годишните глобални приходи на компаниите нарушители.