Израел обяви извънредно положение (ВИДЕО)

25 август 2024, 10:23 часа 7163 прочитания 0 коментара

Министърът на отбраната на Израел Йоав Галант обяви 48-часово извънредно положение на територията на цялата страна.

Още: Ким Чен Ун забрани думите "хамбургер", "сладолед" и "караоке"

Още: В Русия готвят забрана на чужда музика, в Северна Корея забраниха чужди думи

Разпореждането позволява на военните да спират събирания и да затварят определени обекти, когато е необходимо.

Израел предприе удари на ливанска територия, откъдето групировката "Хизбула" твърди, че е осъществила успешна атака по израелски цели, предаде БНР.

Още: Израел нанесе удари в Сирия, седем цивилни са ранени

Още: След израелските удари по Доха: Марко Рубио отива в Катар

Още: Нямат имунитет, където и да са: Нетаняху не изключва нови удари по “Хамас“ след Катар

В последните часове "Хизбула" потвърди, че е предприела мащабна атака с ракети и дронове, като "първоначален отговор" на убийството на командира на групировката Фуад Шукр при израелски удар миналия месец.

От "Хизбула" твърдят, че са поразили военни цели в Израел, включително военни подделения и установки на противовъздушната система "Железен купол".

През юли Израел обясни ликвидирането на високопоставения командир с нанесения от групировката удар по Голанските възвишения, при който загинаха 12 младежи.

В специално видеообръщение Бенямин Нетаняху заяви: "Който ни нарани - и ние го нараняваме".<

Още: Само за ден: 120 нелегални мигранти хванати в Турция

Още: Силно земетресение разлюля Индия (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес