Най-големият круизен оператор във Великобритания спира бизнеса в Персийския залив

08 август 2019, 09:37 часа 2407 прочитания 0 коментара

Най-големият круизен оператор във Великобритания спира бизнеса в Персийския залив поради напрежението в региона, предаде БГНЕС.

Още: Силно земетресение разтърси Дагестан (ВИДЕО)

Още: Как изглежда победата за Зеленски, Путин и Тръмп? Сценариите от доц. Искрен Иванов (ВИДЕО)

Круизите на P&O, една от най-големите круизни компании в Обединеното кралство, преустановиха експлоатационните си обиколки в Персийския залив предстоящата есен и зима поради опасенията относно скорошните арести на кораби, плаващи под флага на Обединеното кралство от Иран, заяви президентът на компанията Пол Лъдлоу в сряда.

„Повишеното напрежение в региона, предизвикано от атаките срещу танкери в проливите и задържането на танкер с британски флаг от иранските власти, означава, че като британска компания, не е препоръчително да поддържаме планираните круизи до Дубай и Програмата за Арабския залив през този есенно-зимен сезон. Ето защо ние предприехме необичайната стъпка за изтегляне на круизите от региона за предстоящия сезон ", съобщи Спутник, цитирайки списание Arabian Business.

Всички съществуващи резервации ще бъдат анулирани и напълно възстановени на клиентите, докато не бъдат организирани нови круизи, добавиха от компанията.

Още: Турция започва строителството на нов 285-метров самолетоносач

Още: Потопът продължава: Десетки хиляди са евакуирани в Пакистан

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес