Операцията по издирването на изчезналия малайзийски Боинг се превръща в най-скъпата в историята на гражданската авиация.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Според експерти, страните-участнички вече са похарчили няколко стотин милиона долара.
В момента най-сериозни са разходите за Австралия, където се пренесе центърът на издирвателните дейности. По данни на Министерството на отбраната ежедневно за операцията отиват не по-малко от 800 хиляди долара. Преди няколко дни от Пентагона пък съобщиха, че САЩ вече са похарчили над 3 млн. от 4-те милиона, заделени за операцията, което налага бюджетът да бъде увеличен най-малко два пъти. Големи разходи има и Китай, тъй като 2/3 от изчезналите пътници на лайнера са негови граждани.
В същото време стана ясно, че батериите на черните кутии на изчезналия малайзийски самолет вероятно са се изтощили напълно, тъй като вече не се улавят никакви сигнали, предаде Асошиейтед прес.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Търсенето на останки и сигнали продължава, въпреки че след четирите силни подводни сигнала, засечени по-рано, вече не се долавя нищо. От 8 април не са долавяни нови електронни сигнали и батериите на черните кутии на самолета може би са се изтощили напълно. Те издържат около месец, а този срок вече мина.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Когато издирвателните екипи са сигурни, че повече няма вероятност да бъдат уловени сигнали, в морските дълбини ще бъде изпратен подводен робот.