Израел нарушава правото на самоотбрана в Газа, каза президентът на Египет Абдел Фатах Сиси по повод войната в Израел и ситуацията в Газа, предава Анадолската агенция в Twitter. Сиси говори за около 4000 убити цивилни, включително 1500 деца.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Припомняме, че Египет е сред осемте държави, които са потвърдили участието си в срещата на върха за мир в египетската столица Кайро тази събота, 21 октомври. ОЩЕ: 8 страни потвърдиха участие в срещата на върха за мир в Близкия изток
Междувременно Al Jazeera твръди, че разрушението от израелските въздушни удари се вижда на сателитни изображения.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Медията се позовава на изображения от Maxar Technologies, които според нея показват хора, приютили се в дворовете на две училища в град Газа и едно в Дейр ал Балах. ОЩЕ: ООН иска бързо отваряне на хуманитарния коридор за Газа, Израел с уклончив отговор
Всичко за войната в Израел на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Изглежда, че трактор преобръща прясна почва, за да направи място за нови гробове, докато гробището в град Газа се разширява. ОЩЕ: „Децата играеха и пееха“: Вижте часовете преди ракетния удар в болницата в Газа (ВИДЕО)