Левски би със 100:95 Балкан и отива на финал с Лукойл

12487
Снимка: balkanec

Левски издържа на полуфиналния кошмар и заслужено стигна до финала на Националната баскетболна лига. Пред 4000 зрители в Ботевград, „сините” победиха със 100:95 домакините от Балкан. Така с 3:2 в полуфиналния плейоф, за шести пореден път стигнаха до финала. Там отново Тити ще гълта диезепам, а тимът му ще се опита да детронира традиционния шампион Лукойл Академик.

Шампионските амбиции на Левски показаха, че много, много иска победата. И билети по 100 лв. не сломиха „синия” характер.Напротив амбицираха още повече баскетболистите. Сам играч не може да спечели мач, но пък се видя, че има незаменим. Треньорът на домакините Александър Тодоров няма заместник на Иван Лилов, само Павел Маринов не е достатъчен. Амбицията за победа на домашен терен пък изигра лоша шега.

Сашо Везенков: Тити да не се държи като учител в ТВУ

Директорът и треньор на Лукойл Академик Сашо Везенков реагира остро на изказването на наставника на Левски Константин Папазов. След чет...

Далман направи три бързи нарушения и седна на пейката, а Божович получи наказание за неспортсменска игра. Майк Уилкинсън от Левски се развихри и записа 13 т. още в началото на мача, а гостите поведоха с 31:19. Първата част завърши 40:24. Павел Маринов от Балкан поведе тима си във втората и записаха 19 т. Стопиха аванса на съперника -43:19. Домакините продължиха с агресивната си игра, но в края на полувремето резултатът пак бе в полза на гостите - 60:50. Балкан подобри защитата си, отбелязаха 12 т. в третата четвъртина и намалиха до 62:65, а тройката на Павел Маринов истеряса трибуните за 65:65.

В последната част Левски отново имаше превес. Домакините опитаха всичко, но загубиха с 95:100, въпреки че Павел Маринов отбеляза 37 т., а Станимир Маринов 12 т. За Левски Джоунс отбеляза 29 т., 13 борби и 1 чадър, Чалмърс - 24 т. и 5 асистенции, а Уилкинсън - 17 т.