Сензация! България удари една от големите сили в баскетбола

1804 0
photo of Сензация! България удари една от големите сили в баскетбола
Снимка: FIBA
Сензацията на квалификациите за Световното първенство по баскетбол в Китай е факт! Българският национален отбор, воден от Любомир Минчев, записа супер изненадващ успех над световната сила Франция със 74:68 в пълната зала "Арена Ботевград".

Българите изиграха фантастичен двубой, в който ключова се оказа 4-ата четвърт, в която "лъвовете" играха невероятно в защита и успяха да се откъснат в резултата в края, за да се поздравят с един от най-големите успехи в историята на българския баскетбол! Александър Везенков не записа най-силния си двубой в нападение, но в защита записа 2 чадъра в последните 10 минути, една открадната топка и няколко ключови борби, като безспорно беше големият лидер на тима в дефанзивен план в края на мача.

Най-голямата спортна сензация на 21-и век (ВИДЕО)

В света на спорта изненади има всеки ден, но не и такива с исторически размер. Една от най-големите такива беше шампионската титла на Л...

Над всички в мача беше Димитър Димитров, който вкара 16 точки, взе 5 борби и раздаде 5 асистенции, а освен това имаше и най-високият коефициент на полезно действие с 23 пункта. Бост и Павел Маринов вкараха съответно 17 и 13 точки, а Божидар Аврамов се включи отлично от пейката през второто полувреме, вкарвайки 9 точки през вторите 20 минути, влизайки от пейката.

Подробности от мача България - Франция четете в Sportlive.bg!