Аржентински голове носят победата на Берое срещу Хебър (ВИДЕО)

5586
Снимка: beroe.bg

Берое постигна важна победа срещу Хебър с 2:1 в битката за места в средата на таблицата. В първия двубой от 18-ия кръг на efbet Лига аржентинският нападател Сантиаго Годой изведе заралиии напред в 34-тата минута. В началото на втората част Ангел Бастунов възстанови паритета, но малко по-късно друг сънародник на Лионел Меси - Сегундо Пачам, върна аванса в полза на тима от Стара Загора.

В хода на двубоя попадение на пазарджиклии бе отменено заради засада, а голмайсторът Годой си изкара глупав втори жълт картон в заключителната фаза на срещата. Така селекцията на Хосе Луис Ачиари се изкачи до осмата позиция в класирането с 24 точки, докато отборът на Любослав Пенев е десети с 20 пункта.

ОЩЕ: На тайна среща: Боби Михайлов поставил ултиматум на Бербатов, за да напусне БФС (ВИДЕО)

България Дните до Евро

Сантиаго Годой бележи за Берое

През първата част чистите ситуации не изобилстваха. Родриго Ачинели и Матвей Игонен се намесиха при малкото такива. В 34-тата минута обаче стражът на Берое остана безпомощен, когато Годой запази хладнокръвие при добавка след отразен шут на Гаврилов и откри резултата. Политино и Трибуле се отчетоха с пропуски. Същото стори и Кабов пред отсрещната врата.

Пачаме откри головата си сметка, Годой с глупав червен картон

След почивката крилото на "гробарите" прати топката в мрежата, ала се намираше в положения на засада. В 54-тата минута Бастунов изравни с глава, оказвайки се най-съобразителен при центриране от корнер. Само 10 по-късно Пачаме откри головата си сметка за заралии с хубав изстрел. В добавеното време на мача Сантиаго Годой беше изгонен с втори жълт картон, защото напусна бавно терена при смяна.

В същото време стана ясно, че Берое готви нов сензационен трансфер, взима звезда на Гремио (подробности четете в линка).