Черно море надви Спартак в голово шоу в дербито на Варна (ВИДЕО)

2445

Отборът на Черно море успя да победи Спартак с 3:2 като домакин в дербито на Варна в последния кръг от редовния сезон на Първа лига. "Моряците" стигнаха до успеха на стадион "Тича" и продължават да преследват четвъртия в класирането Левски.

Дербито на Варна предложи прекрасни хореографии - от Хълк до Спарта (ВИДЕО), като феновете и на двата тима не разочароваха с представянето си. На терена също бе напечено още от първата минута, но първото попадение падна в 38-ата, когато Васил Панайотов се разписа.

Шест минути след почивката Черно море удвои аванса си с гол на Даниел Димов. Спартак все пак успя да върне един гол чрез Евандро, който се разписа в 59-ата минута. В 75-ата обаче северномакедонският защитник Влатко Дробаров вкара трети гол за домакините и успокои страстите на терена.

Спартак все пак не се отказа и в 83-ата минута отново намали пасива си - този път след гол на украинеца Денис Баланюк. До края на срещата обаче гостите не успяха да стигнат до изравнително трето попадение и завършиха редовния сезон с 19 загуби на последно място.

Спартак има едва 17 спечелени точки, заемайки 16-о място, докато другият варненски тим - Черно море, е пети в класирането с 53 точки, като изостава на една точка от четвъртия Левски, който в понеделник гостува на Локомотив Пловдив.

Край тъчлинията в дербито на Варна не бе треньорът на Спартак Димитър Димитров – Херо, който бе наказан.