Черно море разгроми Славия и излезе на първо място в Първа лига (ВИДЕО)

4252
Снимка: Ludogorets.com

Отборът на Черно море успя да победи Славия с 5:1 като гост в мач от петия кръг на Първа лига. Варненският тим се възползва от грешките на "белите" на стадион "Александър Шаламанов" в Овча купел и излезе на върха в класирането, с равен брой точки с Локомотив Пловдив.

Черно море победи Славия като гост

След само четири минути игра Черно море излезе напред в резултата. Футболистът на Славия Венцислав Керчев тръгна да връща топката назад към вратаря Николай Кръстев, но вместо това "изведе" Матеуш Машадо на стрелкова позиция, а нападателят на Черно море прати топката в мрежата.

Матеуш Машадо с 2 гола във вратата на "белите"

В средата на първата част Черно море стигна и до втори гол. Славия отново сбърка в собствената половина, подарявайки топката на "моряците". Александър Василев стреля от чиста позиция, но вратарят Кръстев изби. Топката обаче се озова в Машадо, който вкара втория си гол в мача.

Дузпа отказа Славия от обрат

В 37-ата минута Славия намали изоставането си. Галин Иванов цетрира прострелно в наказателното поле, а топката се отклони от Виктор Генев, който вкара за 1:2. След почивката обаче Черно море стигна до трети гол, реализиран от Пабло Алварес от дузпа в 62-ата минута.

Славия "проспа" края на мача

В края на мача Славия остана с човек по-малко. Халфът Иван Минчев получи втори жълт картон и напусна игра. Няколко минути по-късно пък Черно море стигна и до нови два гола - Алекс Фернандес се разписа в 90-ата минута, а в продължението попадение вкара и Исмаил Иса.

Черно море се изравни с Локо Пловдив на върха в Първа лига

Така Черно море взе трите точки и се изравни по точки с Локомотив Пловдив с 13 пункта, като двата тима са с еднаква голова разлика, но "моряците" са първи заради повече отбелязани попадения. Славия остава на 11-о място с 4 точки в актива си. В следващия кръг варненци посрещат Лудогорец, а "белите" гостуват на Берое.

По-рано пък Хебър излъга Ботев Пловдив в нервен мач (ВИДЕО).