ЦСКА 1948 грабна бронзовите медали след реми с Локо Пловдив (ВИДЕО)

716

ЦСКА 1948 грабна бронзовите медали в efbet Лига и през лятото ще участва в евротурнирите за пръв път в своята история. Столичани финишират сезона с 64 точки - с 3 пред Левски. В последния си мач те завършиха наравно 0:0 у дома срещу Локомотив Пловдив. Резултатът в срещата се оказа без никакво значение за „червените“, тъй като по същото време ЦСКА надделя във Вечното дерби с 2:0. Дефанзивният халф на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев официално стана голмайстор на родното първенство.

В самото начало на двубоя вратарят на гостите Кристиан Томов сбърка и топката се озова в Радослав Кирилов, който стреля, но защитата на пловдивчани се справи с опасността. Малко по-късно Кирилов пак пропусна. "Смърфовете" отговориха с няколко удара, при които Генадий Ганев демонстрира блестящ рефлекс.

ОЩЕ: 12-ата е факт! Лудогорец е големият шампион на България (ВИДЕО)

До почивката изстрели имаше и към двете врати, а в края на полувремето Локомотив бе сантиметри от откриване на резултата, но шут на Джовани беше изчистен от голлинията. Втората част не изобилстваше от положения - по едно имаше и в двете посоки.

Около четвърт час преди изтичането на редовното време Бабакар Дион се разписа и изведе "черно-белите" напред. Попадението обаче беше отменено заради тънка засада, която бе потвърдена и от ВАР. В 82-рата минута пък Бирсент Карагарен опропасти страхотен шанс, като не намери целта. След края на сблъсъка се състоя церемония по награждаването. Футболистите на ЦСКА 1948 получиха бронзовите си медали.