ЦСКА лети, нов герой блести! "Армейците" разпиляха Локо София (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

4837

ЦСКА постигна категоричен успех с 2:0 над Локомотив София в столичен сблъсък от междинния 11-и кръг на efbet Лига. На стадион "Българска армия" Майкъл Естрада блесна за "червените" с две попадения в края на първото полувреме. Възпитаниците на Нестор Ел Маестро пропуснаха да разгромят своя съперник, а стражът Александър Любенов направи няколко страхотни спасявания.

Така "армейците" записаха шести пореден мач без загуба и се изкачиха до четвъртото място с 21 точки в актива си. Тимът на Даниел Дончич пък се намира на 14-ата позиция с 9 пункта на своята сметка.

ДРУГИ МАЧОВЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Арда се разправи с Крумовград за 30 минути и се доближи до топ 3 (ВИДЕО)

Майкъл Естрада

ЦСКА натисна от самото начало

Очаквано домакините стартираха по-активно. Хайнц нанесе анемичен и неточен удар в шестата минута. За разлика от своя съотборник, Назон сериозно затрудни Любенов, който обаче се справи. Миг по-късно "червените" имаха претенции за игра с ръка на Бруно Франко. Исканията им обаче не бяха уважени.

Майкъл Естрада под светлината на прожекторите

Последва много силен период за ЦСКА. Вратарят на "железничарите" отрази шут на Естрада от фал. При друга ситуация Ивайло Найденов трябваше да изчиства топката 4-5 метра пред голлинията. Логичното все пак се случи в 40-ата минута, когато Майкъл Естрада се оказа най-съобразителен в наказателното поле при изпълнение на корнер и откри резултата. До почивката 27-годишният еквадорски таран удвои, възползвайки се от асистенцията на Амос Юга.

ЦСКА Майкъл Естрада

ОЩЕ: ЦСКА се чуди какво да прави с трима ненужни

"Червените" пропускат, Любенов блести

В първите секунди от втората част Дюкенс Назон се отчете с нов пропилян шанс. Естрада от своя страна бе спрян по пътя към своя хеттрик от Любенов. Вратарят изби и удар с глава на Юга, който засече центриране от корнер. В 69-ата минута Карлос Франса опропасти най-чистото положение за гостите. Озовал се на изгодна позиция, той стреля право в тялото на Бусато.