Арда размаза Ботев Пловдив и ще играе бараж за Европа, въпреки че Славия също би (ВИДЕО)

4470
Снимка: fcarda.bg

Арда и Славия победиха в своите мачове от 36-ия кръг на Първа лига, но бараж за Лигата на конференциите срещу четвъртия в класирането ще играе тимът на Александър Тунчев. Двата отбора имат равен брой точки, предимството на кърджалийци в преките сблъсъци обаче им гарантира ценното седмо място.

Арда разпиля юношите на Ботев Пловдив

На стадион "Христо Ботев" гостите размазаха "канарчетата" с 3:0. Светослав Ковачев отбеляза два гола, а един добави Ласана Н'Диайе. Съставът на "жълто-черните" бе изпълнен само с българи, повечето от които юноши на пловдивския тим. Преди двубоя пък от Ботев изпратиха капитана си Виктор Генев, който напуска клуба.

НЯКОИ НЕЩА НЕ СЕ ОПИСВАТ С ДУМИ! БЛАГОДАРИМ ТИ, К4ПИТАНЕ! 💛

Публикувахте от Botev Plovdiv в Вторник, 6 юни 2023 г.

Арда стартира по-добре сблъсъка. Младият страж на домакините се отчете със страхотна намеса при удар на Цонев, но нямаше какво да стори в 33-тата минута. С помощта на рикошет, Ковачев откри резултата. След почивката Смъркалев продължи с превъзходните си спасявания. На два пъти гредата също му помогна. Все пак в заключителните 15 минути Ковачев и Н'Диайе оформиха крайното 0:3.

ОЩЕ: Спряган за ЦСКА се раздели с Ботев Пловдив

Славия надви Локо София в края

Белите” стигнаха до успеха на стадион "Александър Шаламанов" в самия край на мача. Влезлите от резервната скамейка младоци Владимир Николов и Роберто Райчев донесоха трите точки за своя тим. Преди началото на срещата Дарко Тасевски бе награден от техническия директор на БФС Георги Иванов-Гонзо за края на своята кариера.

През първото полувреме играчите на Славия създадоха по-чистите положения, но добрите намеси на Александър Любенов не позволиха на Галин Иванов и Емил Стоев да реализират. След почивката обаче футболистите на Локомотив София се събудиха и тотално доминираха на терена. Атакуващите състезатели на "железничарите" направиха куп пропуски, а вратарят на домакините - Николай Кръстев, се отличи с важни намеси. В противовес с показаното на терена, все пак момчетата на Ангел Славков стигнаха до успеха с късни попадения.