ЦСКА работи здраво по лятната селекция и намирането на нов централен нападател. Както е известно „червените“ ще се разделят с Дауда Бамба, Бисмаркс Чарлс и Радослав Живков, а Калоян Кръстев ще играе в Локомотив София през новия сезон. Маурисио Гарсес пък ще се прибере в Бразилия, докато Браян Морено е аут поне до средата на септември.
Още: "Майстор" с опит в елита на Германия пристига в тим от Първа лига
Това поставя Саша Илич в много трудна ситуация, тъй като има на разположение в предни позиции единствено Дюкенс Назон. Хаитянинът обаче може и да бъде продаден през лятото, което ще остави „червените“ без централен нападател. Поради тази причина ръководството усилено търси човек на този пост.
Michael Estrada tiene buen mercado para seguir su carrera (VIDEO) #CSKASofía, #Emelec, un club de segunda en #España y otro de #Ecuador son los interesados en el Chocolatín https://t.co/X8H1cgAOg3 pic.twitter.com/oXbXRlDIT0
— futbolecuador.com (@futbolecuador) June 13, 2023
Още: Мениджърът на Лийдс: Благословен съм да имам играч като Илия Груев
Според информации в еквадорските медии ЦСКА може да привлече местния национал Майкъл Естрада. 27-годишният нападател в момента е в мексиканския Крус Асул, където е под наем от Толука. В договора между двата тима има клауза за откупуването му, но Крус Асул едва ли ще се възползва от нея, тъй като досега той не успя да впечатли и реализира едва 3 попадения в 24 мача.
Още: ЦСКА готви голяма раздяла, която ще зарадва голяма част от "червените" фенове
Още: Станислав Генчев продължава без загуба, но Локо София не успя да пробие Спартак
Това обаче не притеснява ръководството на „червените“, които се нуждаят от играч на неговия пост и смятат, че Естрада ще може да разгърне потенциала си в родното първенство, което е доста по-слабо от мексиканското. Естрада има на сметката си 41 мача за Еквадор, в които е реализирал 8 гола. Той бе част от тима, който представлява страната на Световното първенство в Катар.
Освен в Крус Асул и Толука, той е играл още в еквадорските Индепендиенте, Макара, Ел Насионал, както и в американския ДС Юнайтед. Интерес към Естрада има освен от ЦСКА и от един втородивизионен испански тим и от еквадорския Емелек.
Още: Бивш играч на Левски, ненужен на "Герена", се завърна в Първа лига
Още: Легенда на ЦСКА има план за изход от кризата, включващ Стойчо Младенов и Майкъла, не и Керкез
Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате