Ръководството на Левски работи усилено по зимната селекция в тима. Шефовете на „сините“ са набелязали пореден чужденец, който се подвизава в Първа лига. Става въпрос за вратаря на Берое Артур Мота. Това разкриха колегите от „Тема спорт“.
Още: Край на сагата! Зингаревич разкри бъдещето на Ботев Пловдив
Още: Да треперят Левски и ЦСКА! Новата голова машина на Черно море наниза две попадения за 3 минути
Левски се нуждае спешно от вратар
Според информациите от Левски вече са се свързали с колегите си от Стара Загора, за да отправят запитване за Артур Мота. „Сините“ спешно се нуждаят от нов вратар. В момента родният гранд разполага с Матей Маркович, който е титуляр, резервата му Иван Андонов, както и третата опция – 16-годишният Огнян Владимиров.
Артур Мота се представя отлично в Берое
Артур Мота пристигна в Берое в началото на 2024 година като свободен агент, след като договорът му с бразилския Гуарани изтече и не бе подновен. Той бързо се превърна в основен играч на заралии и до момента има на сметката си общо 28 мача за тима във всички турнири, в които е допуснал 29 попадения, а 9 пъти е успял да опази мрежата си „суха“.
Още: Вратарят, който прослави Левски по света със своите голове
Още: Бивш младежки национал на България остана без отбор - клубове от Първа лига със сериозен интерес
23-годишният бразилец има договор с Берое до лятото на 2026-та, което означава, че Левски ще трябва да извади сериозна сума, за да го привлече. Според авторитетния сайт „Transfermarkt“ цената на Мота е 300 хиляди евро.
Вчера пък се заговори, че ЦСКА опитва да изпревари Левски за друг играч на Берое.