Левски с труден успех над Ботев Враца, млад талант измъкна "сините" (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

5633

Левски постигна минимален успех над Ботев Враца с 1:0 в мач от петия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза 17-годишният Преслав Бачев в 83-тата минута. Възпитаниците на Даниел Моралес опропастиха няколко страхотни шанса, за които могат горчиво да съжаляват.

С тази победа "сините" вече имат 9 точки и гледат смело към реванша с Апоел Беер Шева от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, който също е на „Герена“. Врачани пък остават 13-и с 3 пункта.

ПРЕДИ НАЧАЛОТО: Аплодисменти на "Герена": Левски почете големия Атанас Голомеев (ВИДЕО)

Левски започна силно, но Ботев се събуди след средата на полувремето

Домакините очаквано започнаха по-активно срещата. Още във втората минута Краев, който играеше като централен защитник в този сблъсък, засече от корнер. Ударът му обаче мина встрани от целта. Момчетата на Костов усилиха своя натиск, а Ел Джемили и Рикардиньо стреляха извън целта. В средата на полувремето футболистите на Ботев организираха постепенно нападение. То беше завършено от Чавдар Ивайлов, който шутира в аут.

Левски Рикардиньо

Най-чистото положение през първата част

Три минути по-късно зрителите на стадион "Георги Аспарухов" станаха свидетели на най-чистото положение до момента. Переа излезе очи в очи с Андреев и реши да комбинира със съотборник. Топката попадна в Красимир Тодоров, чийто удар бе избит в корнер. До почивката играчите на Левски така и не стигнаха до опасна ситуация - 0:0.

ОЩЕ: Шефовете на Левски се опитват да изкарат български паспорт на Цунами

"Сините" натискат, врачани контраатакуват

За втората част Николай Костов направи три смени - Илиян Стефанов, Уелтън и Асен Чандъров замениха Патрик-Габриел Галчев, Ивелин Попов и Рикардиньо. В 56-ата минута Цунами остана на сантиметри от гола, тъй като се размина с центриране от корнер. Гостите отвърнаха с нов пропилян шанс. Този път Генов стреля опасно покрай противниковата врата.

17-годишен измъкна Левски

Домакините търсеха упорито гола. Илиян Стефанов също се отчете с два пропуска, докато Уелтън тормозеше отбраната на Ботев Враца по лявото крило. Именно след атака по този фланг падна попадението за столичани. Кордоба се бе включил в предни позиции, комбинира с Уелтън, който пусна центрира остро по земя. Избитата топка се озова в появилия се като резерва Преслав Бачев. Юношата на клуба шутира безпощадно за 1:0. В самия край на двубоя Чандъров пропусна да удвои.