Локо София и Арда не се победиха, ВАР умува дълго за гол (ВИДЕО)

1553

Локомотив София и Арда завършиха 1:1 в откриващия мач на 30-ия кръг на efbet Лига. На стадиона в квартал "Надежда" Абубакар Тунгара откри резултата в средата на първата част. В 67-ата минута Карлос Франса изравни. Тимът на Александър Тунчев отново излезе напред, но след дълго преразглеждане от ВАР попадението беше отменено.

ОЩЕ: Убийствен трус в Локомотив София: Иван Василев напуска клуба

Гостите стартираха по-добре срещата и атаките им изглеждаха по-опасни. Радослав Цонев и Ел Мами Тетах се отчетоха с пропуски. Момчетата на Станислав Генчев отвърнаха с удар с глава на Крачунов и неточен изстрел на Костов. В 26-ата минута Станислав Иванов проби в наказателното поле и асистира на Тунгара, който откри резултата. Домакините се активизираха в оставащото време до почивката. Милушев шутира опасно, но Господинов изби в корнер. Ненов и Райнов също опитаха късмета си. Ударите им обаче не попаднаха в целта.

Второто полувреме беше логично продължение на първото. "Железничарите" усилиха своя натиск. След като изстрелът му бе блокиран при една ситуация малко по-рано, в 67-ата минута Карлос Франса изравни с глава. 120 секунди по-късно кърджалийци отново поведоха. След дълго преразглеждане от ВАР голът обаче беше отменен заради засада на Крачунов.

ОЩЕ: Нов трус в Локо София: Станислав Генчев напуска след края на сезона

До края на двубоя, въпреки опасните положения, нови попадения не паднаха. Двата тима остават съседи в класирането. Те ще се опитат да достигнат до седмата позиция в Първа лига, което им дава право на участие в баража за Европа. Към момента Арда е осми с 42 точки, а Локо е девети с 38.