Локомотив Пловдив надигра Хебър в закрита контрола

2843
Снимка: Официална фейсбук страница на Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив победи Хебър Пазарджик в контролна среща. Двубоят на стадиона в парк „Лаута“ завърши при резултат 3:2 за домакините. Проверката пък се състоя при закрити врата по изричното желание на новия треньор на пазарджиклии Любослав Пенев.

Двубоят започна много динамично, като двата тима имаха по няколко добри ситуации, но така и не успяха да се възползват от тях. В 12-ата минута Локомотив получи право да изпълни дузпа. Дион бе спънат в наказателното поле и главният съдия веднага посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на „смърфовете“ Димитър Илиев, който с лекота реализира.

Димитър Илиев

Хебър успя да се върне в мача в 22-ата минута след страхотно попадение на Алехандро Серано, който с удар от далечно разстояние изненада стража на домакините. В 36-ата минута Локомотив можеше да поведе, но изстрел на Димитър Илиев срещна напречната греда. Това все пак се случи малко след началото на втората част. Конте намери Денислав Александров, който се разписа за 2:1.

Футболистите на гостите не се предадоха и успяха да стигнат до ново равенство в 81-ата минута. Николаев центрира отлично в пеналта на Локомотив, където Анте Живкович отбеляза за 2:2. Само 120 секунди по-късно „смърфовете“ реализираха трети гол. Той бе дело на Ивайло Димитров, който донесе успеха на неговия тим.

Преди дни пък кметът на Пловдив инспектира строежа на "Лаута"