Локомотив София продава една от звездите си в Китай

01 декември 2023, 13:47 часа 1154 прочитания 0 коментара

Локомотив София ще продаде една от звездите си в Китай. Става въпрос за офанзивния футболист Карлос Франса. Трансферната спортна новина бе съобщена от колегите от „Тема спорт“. Според информациите ръководството на „железничарите“ вече е провело първоначални преговори с азиатските си колеги и е само въпрос на време сделката да бъде финализирана.

Още: Легенда на българския футбол застава начело на Етър, ще води „болярите“ в дербито с Янтра

Още: ЦСКА може да изпусне голям талант и любимец на Сектор Г, Нога е в основата на решението

Локомотив не иска да го изпусне без пари

28-годишният Франса има договор с Локомотив София до края на сезона и няма изгледи, че той иска да го поднови. Поради тази причина „железничарите“ искат да го продадат през зимата, за да не го изпуснат без пари. За момента името на китайския тим, с който преговарят от Локомотив се пази в тайна, но се знае, че се състезава в елита на страната.

Локомотив София

Франса е основен играч на Локомотив

Карлос Франса пристигна в Локомотив София през лятото на 2022-ра като свободен агент. Бразилецът бързо се превърна във водещ футболист на столичните „железничари“ и до момента има 56 мача за тима във всички турнири. В тях той е отбелязал 8 попадения и е направил 5 асистенции. 28-годишният футболист е оценен на 600 хиляди евро.

Още: Треньорът на Сабах: Левски винаги е бил добър отбор, но ще го бием без значение от стила на игра

Още: Какво се случва? Още един отбор от Втора лига остава без треньор!

Преди дни треньорът на Локомотив Данило Дончич сравни друг нападател с Карим Бензема.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес