Лудогорец продължава напред в Лига Европа след лекция срещу Валур

8124
Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

Лудогорец  безпроблемно спечели реванша срещу Валур във втори предварителен кръг на Лига Европа. У дома разградчани се наложиха над исландците с 4:0 и с общ резултат 5:1 продължават към трети кръг на втората по сила европейска клубна надпревара.

Попаденията в днешния мач реализираха Дан Битон в 7-ата, Жордан Икоко в 24-ата минута и Якуб Свиерчок на два пъти през втората част (82' и 83'). Разградчани обаче имаха и немалко пропуски в срещата и можеха да победят дори по-изразително. В двубоя "орлите" тотално надиграха своя съперник и вече мислят за следващия си противник - ТНС от Уелс.

Повече подробности от двубоя - вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Лудогорец с равенство в първия си мач в Лига Европа

Шампионът на България Лудогорец стигна до много комфортен аванс в гостуването си на Валур в Лига Европа. Двата тима завършиха при резул...

Първият двубой не протече точно според очакванията, като Анисе спаси "орлите" с късно попадение, което оформи равенството - 1:1. През тази кампания Лудогорец все още няма победа на континенталната сцена. Тимът напусна Шампионската лига още на първото стъпало -регистрира две загуби от унгарския първенец Ференцварош - 1:2 в Будапеща и 2:3 в Разград.

Очаква се треньорът Стойчо Стоев да заложи само на един по-дефанзивен халф, а до него да действа Абел Анисе. Разградчани ще опитат да решат всичко в двубоя с остри пробиви по крилата. Там ще играят Чибота и Жоржиньо. Най-вероятно на върха на атаката ще действа Клаудиу Кешеру. При класиране в следващата фаза те ще срещнат уелския ТНС.

Всичко най-интересно около днешните двубои на българските отбори в Лига Европа - следете в Sportlive.bg.