Заедно можем!

Лудогорец с огромен успех, елиминира Олимпиакос след дузпи

2325
Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

Лудогорец се класира за плейофа в Шампионската лига, след като отстрани Олимпиакос в третия предварителен кръг след 2:2 в редовното време и продълженията и 4:1 след изпълнение на дузпи на реванша в Разград.

Нашият тим бе безапелационен в първите си четири изпълнения при дузпиге, докато Олимпиакос сбърка два пъти от първите си три дузпи чрез Матьо Валбуена и Ахмед Хасан Кока и така с 4:1 при изпълненията от бялата точка, Лудогорец продължи към плейофа на Шампионска лига. В него разградчани ще имат за съперник Малмьо, който шокира Рейнджърс и на реванша в Шотландия, побеждавайки го със същия резултат 2:1 след обрат и при положение, че игра 45 минути с човек по-малко на терена.

Лудогорец остана на крачка от победа над Олимпиакос в Гърция

Лудогорец ще гостува в първия мач в Швеция на 17/18 август, а реваншът е седмица по-късно в Разград. При успех българският шампион влиза за трети път в групите на Шампионска лига в своята история, а при поражение ще участва в групите на Лига Европа.

Повече за успеха на Лудогорец четете на Sportlive.bg.