Приказката продължава! След 13 години Левски ще играе плейоф в Европа (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

5873

Европейската приказка на Левски продължава! "Сините" надвиха Апоел Беер Шева в реванша от третия предварителен кръг на Лига на конференциите с 2:1 и отстраниха израелския тим. Уелтън откри в 15-ата минута, а Йоан Стоянов изравни след почивката. В заключителните секунди на двубоя Роналдо се превърна в големия герой за своя отбор, оформяйки крайния резултат.

Първата среща в Израел завърши при нулево равенство, макар че българският гранд имаше по-чистите положения на сметката си. Така Левски достигна до плейофен дуел за пръв път от сезон 2010/11, когато се бе класирал за групите на Лига Европа. Там съперник на столичани ще бъде Айнтрахт Франкфурт. Първият мач ще е в София на 24 август, а реваншът в Германия е на 31 август.

Левски

Динамично начало на двубоя

Възпитаниците на Николай Костов стартираха силно, а Уелтън се отчете с неточен изстрел още в първата минута. Асен Митков отправи удар в 8-ата минута, но не затрудни съперниковия страж. Българинът в израелския тим Йоан Стоянов пък тества уменията на Пламен Андреев, който изби в корнер.

ОЩЕ: Левски отряза белгийски гранд за две от звездите си

Уелтън изведе "сините" напред

Домакините все пак материализираха началния си натиск в 15-ата минута. Галчев проби отдясно и центрира с ляв крак към Уелтън, който от близка дистанция не сбърка с глава за 1:0. След средата на полувремето гостите значително подобриха представянето си. Стражът на Левски улови шут на Паун. По-късно Гордана стреля опасно, ала в аут. Макар че Апоел бе по-активният тим, малко преди почивката Роналдо опропасти хубава възможност. Ударът на бразилеца бе слаб и неточен.

Левски Уелтън

Българин върна надеждите на Апоел, но Роналдо прати Левски на плейоф

В 57-ата минута Стоянов, който бе много активен до момента, се озова очи в очи с Андреев, но пропусна. Ван дер Каап замени Митков и домакините заиграха с трима централни защитници. "Сините" имаха сериозни претенции към главния съдия за втори жълт картон и респективно червен за Гордона в 72-рата минута, които не бяха уважени.

ОЩЕ: Ивелин Попов за раздялата с Левски: Много неща не са казани, отдавна го реших (ВИДЕО)

6 по-късно младият вратар на столичани се намеси. Секунди след това обаче остана безпомощен. Избитата топка от корнер попадна в Йоан Стоянов, който възстанови паритета с прецизен шут. В шестата минута от добавеното време възпитаниците на Костов организираха добро нападение. При получилия се карамбол в наказателното поле Роналдо се оказа най-съобразителен и матира Марциано за 2:1.