Радост на „Колежа“: Попето остава в Ботев, 38-годишният капитан е част от дългосрочната стратегия на новите шефове

01 юли 2025, 11:19 часа 413 прочитания

Феновете на Ботев Пловдив получиха страхотна новина днес, след като стана ясно, че капитанът на тима Ивелин Попов ще остане в клуба за поне още един сезон. Попето, както всички наричат офанзивния полузащитник, е удължил договора си с „канарчетата“. Новината бе съобщена официално от новото ръководство на „жълто-черните“. Както е известно, той бе обявен за ненужен от старите шефове и бе много близо до изхода на стадион „Христо Ботев“.

Ивелин Попов преподписа договора си с Ботев Пловдив

След смяната на собствеността в Ботев Пловдив обаче новият финансов благодетел на клуба Илиян Филипов бе категоричен, че 38-годишният Ивелин Попов трябва да продължи да носи екипа на „канарчетата“. Самият футболист също имаше желание да остане на „Колежа“. В крайна сметка двете страни са постигнали споразумение за нов договор на халфа. От Ботев обявиха, че Попето е част от дългосрочната стратегия на новото ръководство за развитието на отбора и клуба.

Ивелин Попов удължи договора си с Ботев Пловдив. Капитанът остава на “Колежа”, за да радва феновете с изявите си на...

Posted by Botev Plovdiv on Tuesday, July 1, 2025

„Без отстъпление! Вяра, Борба и Обединение!“

„Ивелин Попов удължи договора си с Ботев Пловдив. Капитанът остава на “Колежа”, за да радва феновете с изявите си на терена. Опитният футболист ще носи фланелката с №10 и през следващия сезон. Лидерът на отбора е част от дългосрочната стратегия на новото ръководство за развитието на клуба. “Без отстъпление! Вяра, Борба и Обединение!”, е посланието на Ивелин Попов към цялата “жълто-черна” общност.

ОЩЕ: Халф на Лудогорец се отказва от половината си заплата, за да се върне в Ботев Пловдив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес