След три отменени гола: България удържа геройско равенство срещу Украйна

2884
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Националният отбор на България направи равенство 1:1 при гостуването си на Украйна с контролна среща. В Одеса домакините доминираха през почти целия двубой, но възпитаниците на Ясен Петров показаха самоотвержена игра, за да избегнат поражението.

Двубоят започна със силен натиск на украинците, които отправиха първия си изстрел към противниковата врата още в 30-та секунда, но той бе неточен. Домакините пропуснаха още няколко възможности в следващите минути, преди централният нападател Артьом Довбик да прати топката в българската врата, но голът му бе отменен заради засада. "Лъвовете" се възползваха от един от малките си шансове, за да поведат в резултата в 35-та минута, когато защитата на Украйна не се ориентира добре при изритана топка от вратаря Николай Михайлов, а Радослав Кирилов бе най-съобразителен и прати топката във вратата на съперника.

България завърши без победа Лигата на нациите и изпадна в по-долна група

Мъжкият национален отбор не успя да спечели гостуването си на Ирландия след равенство 0:0 в последен шести мач от груповата фаза на Лиг...

Играчите на Олександър Петраков наложиха сериозен натиск от първите секунди на втората част, като веднъж гредата спаси българската врата, а на няколко пъти влезлият от пейката вратар Светослав Вуцов се намеси отлично. Все пак българската отбрана се пропука в 79-та минута, когато Тарас Степаненко преодоля Вуцов със страхотен изстрел от воле от далечно разстояние, който не остави шансове на българския страж. До края четвъртфиналистите от Евро 2020 имаха няколко шанса да стигнат до пълен обрат, като им бяха отменени и още два гола, и в крайна сметка двубоят завърши при равенство 1:1.

В последния си мач за годината в понеделник, 15 ноември, България гостува на Швейцария в заключителната си среща от квалификациите за Мондиал 2022, докато Украйна гостува на Босна и Херцеговина във вторник, 16 ноември.